Iga Świątek już w czwartej rundzie Roland Garros

Iga Świątek podtrzymała swoją passę i kolejny raz na kortach Rolanda Garrosa wygrała bez starty seta. W trzeciej rundzie tegorocznego French Open jej rywalką była Estonka Anett Kontaveit.

W pierwszym secie Polka wygrała 6:4. W drugim poszło jej znacznie lepiej – wygrała 6:0 i pewnie awansowała do czwartej rundy francuskich zawodów. Kolejną przeciwniczką Igi będzie Marta Kostiuk. Iga Świątek broni zeszłorocznego triumfu na kortach Rolanda Garrosa.

Gorzej poszło dzisiaj Magdzie Linette. Polka wprawdzie wygrała pierwszego seta w meczu z Ons Jabeur, ale w dwóch kolejnych przegrała. Ostatecznie zakończyła więc udział w tegorocznym French Open na trzeciej rundzie.