Iga Świątek przegrywa w półfinale Igrzysk Olimpijskich [+GALERIA]

Dość sensacyjnie w starciu pomiędzy Igą Świątek i Chinką Qinwen Zheng to niżej notowana zawodniczka pokazała na korcie swoją wyższość. Polka przegrywa w tym pojedynku 2:6, 5:7. Wciąż jednak będzie o brązowy medal w meczu o 3. miejsce.

Od początku spotkanie nie układało się po myśli Igi Świątek. Polka po jednym kapitalnym zagraniu popełniała za chwilę serię błędów, co zupełnie wytrącało ją z meczowego rytmu. W grze polskiej tenisistki widać było duży stres, który przekładał się na wydarzenia na boisku.

Drugiego seta Iga Świątek zaczęła bardzo dobrze, wygrywając 4 gemy z rzędu. Jednak i taką przewagę była w stanie nadrobić Qinwen Zheng, która ostatecznie wyszarpała zwycięstwo w drugim secie 5:7. Tym samym Chinka melduje się w finale turnieju.