Iga Świątek w półfinale Igrzysk Olimpijskich w Paryżu

Iga Świątek wygrała z Amerykanką Danielle Collins w dzisiejszym ćwierćfinale Igrzysk Olimpijskich. To pierwsza w historii Polka, która powalczy o medal w tenisie na Olimpiadzie.

Raszynianka wygrała z wynikiem 6:1, 2:6, 4:1. Mecz był pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i wydarzeń. Pierwszy set zdecydowanie należał do Igi, lecz już w drugim Collins przez większą część dominowała na korcie. Podczas trzeciego seta Świątek została przez przypadek trafiona piłką przez Amerykankę.

To jednak nie wpłynęło negatywnie na Polkę, która zaraz potem uzyskała przełamanie. Collins widząc, że traci szanse, zdecydowała się zrezygnować z dalszej rozgrywki. Podeszła do Igi Świątek gratulując jej wygranej. O awans do finału Polka powalczy z Chinką Zheng Qinwen.