Iga Świątek w rewelacyjnym stylu pokonuje Coco Gauff i awansuje do finału turnieju WTA

Iga Świątek zdecydowanie „ma patent” na Coco Gauff – Polka pokonała Amerykankę już 10 raz. Tym razem zwycięstwo w meczu z Gauff zagwarantowało jej finał WTA 1000 w Rzymie. Mecz zakończył się wynikiem 6:4, 6:3.

Mimo znakomitej dyspozycji Igi Świątek, jej rywalka nie była łatwą oponentką. Już w drugim gemie przełamała Polkę, która jednak grała bardzo dobrze i nadrabiała każdą przewagę wypracowaną przez rywalkę. Po ośmiu gemach utrzymywał się wynik 4-4. Końcówka tego seta należała jednak do Igi, która popełniała mniej błędów i wygrała tę część 6:4.

Drugi set przyniósł widzom wiele długich i ciekawych wymian, które najczęściej kończyły się punktem dla Polki. W tej części to Polka narzucała tempo gry, częściej wychodząc na prowadzenie. Drugi set zakończył się zwycięstwem Igi Świątek 6:3.

Rywalką Polki w finale turnieju będzie lepsza zawodniczka z pary Danielle Collins – Aryna Sabalenka.