Ilu kibiców może od dzisiaj przebywać na obiektach sportowych?
Kibice na obiektach sportowych, m.in. stadionach piłkarskich i żużlowych, będą mogli zajmować do 50 procent ich pojemności. Stosowne rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie opublikowano w piątek w Dzienniku Ustaw.
Dotychczas obowiązujące przepisy przewidywały, że z powodu pandemii koronawirusa obiekty sportowe mogły być maksymalnie wypełnione w 25 procentach ich pojemności.
W piątek w Dzienniku Ustaw ukazało się rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 24 lipca „zmieniające rozporządzenie w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii”.
Zgodnie z przedstawionym tydzień wcześniej projektem rozporządzenia, m.in. podwyższono limit publiczności na obiektach sportowych z 25 do 50 procent.
Według jednego ze stosownych punktów, „na stadionach i boiskach (…) w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej i trzeciej klasie rozgrywkowej oraz Pucharze Polski lub ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie piłka nożna oraz na stadionach oraz przy wykorzystaniu infrastruktury zewnętrznej do uprawiania sportów motorowych (…) w rozgrywkach prowadzonych przez polski związek sportowy w drugiej klasie rozgrywkowej oraz przez ligę zawodową działającą w najwyższej klasie rozgrywkowej w sporcie żużlowym organizacja współzawodnictwa sportowego odbywała się tak, aby udostępniono publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”.
Rozporządzenie wprowadza zapis, że w zajęciach lub w wydarzeniach sportowych oraz współzawodnictwie sportowym – z wyłączeniem pól golfowych, kortów tenisowych, stajni, stadnin i torów wyścigowych dla koni, infrastruktury do sportów wodnych i lotniczych, których nie dotyczą ograniczenia co do maksymalnej liczby osób – może brać udział nie więcej niż 250 uczestników jednocześnie, nie licząc osób zajmujących się bezpośrednio obsługą wydarzenia.
Na obiektach sportowych – tak aby „w zajęciach lub wydarzeniach sportowych zostało udostępnione publiczności co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”.
Natomiast na otwartym powietrzu poza obiektami sportowymi – bez udziału publiczności.
>>> Bóg zaprasza na… trening. Jak sport pomaga w wierze i odwrotnie?
Na basenach zostało udostępnione publiczności „co drugie miejsce na widowni, w rzędach naprzemiennie, w przypadku braku wyznaczonych miejsc na widowni przy zachowaniu odległości 1,5 m, z tym że nie więcej niż 50 procent liczby miejsc przewidzianych dla publiczności”.
Wybrane dla Ciebie
Czytałeś? Wesprzyj nas!
Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!
Zobacz także |
Wasze komentarze |