szron

fot. pixabay

IMGW ostrzega przed przymrozkami

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

IMGW wydał w niedzielę ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami dla wszystkich województw w kraju.

IMGW podaje, że podczas pomiaru w niedzielę o godz. 6 rano temperatura w Gdańsku wynosiła 1 st. C; w Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie po – 1 st. C; w Koszalinie, Bydgoszczy, Toruniu, Łodzi, Opolu po – 2 st. C; w Gorzowie Wielkopolskim, Poznaniu, Katowicach, Krakowie po – 3 st. C; w Zielonej Górze, Jeleniej Górze, Olsztynie, Suwałkach, Białymstoku, Kielcach, Rzeszowie i Przemyślu po – 4 st. C; w Lublinie – 5 st. C, w Zakopanem – 9 st. C.

W niedzielę będzie zachmurzenie małe i umiarkowane, we wschodniej połowie kraju oraz na południu okresami wzrastające do dużego, aż do wystąpienia miejscami przelotnych opadów śniegu. Temperatura maksymalna od 0 st. C na południowym wschodzie, około 3 st. C w centrum, do 6 st. C na północnym zachodzie, w rejonach podgórskich od -5 st. C do -1 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, okresami porywisty, na wschodzie w porywach do 60 km/h, północno-wschodni.

>>> NA ŻYWO: Koronawirus w Polsce [22 marca]: 536 zakażonych, 5 zmarłych 

Ostrzeżenie pierwszego stopnia to najłagodniejsze w trójstopniowej skali ostrzeżeń IMGW. Oznacza ono, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne.

IMGW zaleca w związku z tym ostrożność i śledzenie komunikatów o pogodzie.

Zobacz także
Wasze komentarze