fot. SANJAY BAID, PAP/EPA.

Indie: 39 śmiertelnych ofiar katastrofy autobusu [ZDJĘCIA]

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

39 osób zginęło, kiedy autobus, którym jechali nie zdołał pokonać ostrego zakrętu i stoczył się do głębokiego dołu po liczącym prawie 500 metrow zboczu. Do tragedii doszło na górskiej drodze w północnych Indiach, w stanie Himachal Pradesh.

fot. SANJAY BAID, PAP/EPA.

Zmarli w drodze do szpitala

Jak przekzał oficer policji Amar Singh do szpitala w mieście Kullu przewieziono 21 osób z ciężkimi obrażeniami. Dodał, że na miejscu tragedii zginęło 25 osób a dalsze 14 zmarły po przewiezieniu do szpitala. Trwa ustalanie przyczyn wypadku. Autobus spadł do parowu – to rodzaj suchej doliny o płaskim dnie i stromych, lecz nie urwistych zboczach. Powstaje poprzez przeobrażenie wąwozu i wypełnia się wodą po intensywnych deszczach. Od wąwozu różni się przekrojem, który w wąwozie jest V-kształtny, a w parowie bliższy prostokątowi.

Indyjskie drogi należą do najniebezpieczniejszych na świecie. Corocznie ginie na nich ok. 150 tys. ludzi. Przyczyny wypadków to niezmiennie przeładowane pojazdy, zły stan dróg, zły stan techniczny pojazdów lub ryzykowny sposób jazdy.

Galeria (9 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze