Indie: zabici w ataku rebeliantów w Kaszmirze

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Trzech indyjskich żołnierzy i kobieta zostało zabitych w zasadzce przygotowanej na indyjskie siły przez rebeliantów w Kaszmirze – poinformowała w czwartek policja w tym spornym regionie Indii. Trzech żołnierzy zostało także rannych.

Wojskowi zostali zaatakowani, gdy wracali z akcji poszukiwawczej w rejonie miejscowości Shopian na południu indyjskiego Kaszmiru. Doszło do wymiany ognia – pisze agencja Associated Press.

Władze Indii oskarżają Pakistan o to, że pomaga antyindyjskim rebeliantom przeprowadzać ataki na obiekty i tereny indyjskiej armii. Islamabad zaprzecza tym oskarżeniom. Jak podkreślają agencje przeciwnicy władz w Delhi mają silne poparcie wśród muzułmanów mieszkających w Kaszmirze i wielokrotnie im pomagają.

Podzielony Kaszmir, do którego pretensje roszczą sobie Indie i Pakistan, od ponad 60 lat jest punktem zapalnym i był powodem wojen między tymi krajami. Większość mieszkańców Kaszmiru stanowią wyznawcy islamu; w regionie działają ugrupowania zbrojne, które walczą o niepodległość lub przyłączenie się do Pakistanu.

Indie: zabici w ataku rebeliantów w Kaszmirze
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze