W miejscowości Pradesh w Indiach cztery siostry dominikanki prowadzą misję, w której schronienie mogą otrzymać dzieci, które utraciły swoich rodziców i bliskich w skutek prześladowań. Siostry zapewniają najmłodszym nocleg, ciepły posiłek, edukację oraz formację chrześcijańską. Na chwilę obecną w misji Sohankheda przebywa około 70 dzieci i młodzieży. Siostry od lutego ubiegłego roku są wspierane finansowo przez Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dzięki temu wsparciu zakonnice mogą rozwijać swoją misyjną działalność, a tym samym tworzą nowe miejsce dla opuszczonych dzieci i młodzieży (foto. PKWP).

Informacje o II Niedzieli Wielkiego Postu Ad Gentes

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Tradycyjnie już II niedziela Wielkiego Postu jest obchodzona w Polsce jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. W tym roku zwracamy uwagę na to, że „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”.  

Docierają do nas codziennie straszne informacje ze świata: wojny, kataklizmy, akty terrorystyczne, niesprawiedliwość i przemoc goszczą na pierwszych stronach gazet i w serwisach informacyjnych.  

Są jednak i dobre wiadomości, które nie są krzykliwe i nie epatują złe. Chcemy dziękować Bogu za świadectwo miłosierdzia chrześcijańskiego, które daje nadzieję ubogim i potrzebującym wsparcia duchowego i materialnego w krajach misyjnych. Misjonarze są świadkami nadziei, która nie przemija oraz budowniczymi lepszej przyszłości. Dają świadectwo miłosiernej, delikatnej i czułej miłości Boga. Dołączmy do nich, wypełniając nasz obowiązek chrzcielny bycia uczniami-misjonarzami. Pomóżmy misjom modlitwą, ofiarowanym cierpieniem oraz ofiarami, które pozwolą misjonarzom pełnić posługę miłosierdzia. 

W 2016 r. dzieło Pomocy „Ad Gentes” dofinansowało 169 projektów ewangelizacyjnych, medycznych, edukacyjnych i charytatywnych polskich misjonarek i misjonarzy w krajach misyjnych, głownie w Afryce i Ameryce Łacińskiej na kwotę 150 000 euro.  Są to konkretne gesty solidarności, braterstwa i miłosierdzia wobec ubogich i potrzebujących wsparcia. Te dzieła budzą nadzieję na lepszy świat. Są wyjściem na peryferie egzystencjalne, do tych, którzy cierpią z powodu ubóstwa i wykluczenia. 

Konferencja Episkopatu Polski w dn. 22-24 września 2005 r., postanowiła, że ofiary zbierane do puszek w II Niedzielę Wielkiego Postu są przeznaczone na pomoc polskim misjonarzom poprzez Dzieło Pomocy „Ad Gentes” przy Komisji Episkopatu Polski ds. Misji.  

 

Informacje o II Niedzieli Wielkiego Postu Ad Gentes
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze