epa05695114 Iraqis gather at the site of a car bomb attack in Baghdad’s Sadr city, Iraq, 02 January 2017. According to police sources, at least 37 people were killed and 65 others wounded in a car bomb attack in a square in the Baghdad suburb of Sadr City. EPA/ALI ABBAS Dostawca: PAP/EPA.

Irak: Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Bagdadzie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) przyznała się za pośrednictwem swojej agencji propagandowej Amak do zamachu samobójczego przeprowadzonego w poniedziałek w Bagdadzie, w którym zginęło ponad 37 osób.

Zamachowiec samobójca zdetonował samochód pułapkę na placu w dzielnicy Miasto Sadra, zamieszkanej głównie przez szyitów.

W oświadczeniu zamieszczonym w internecie poinformowano, że radykalne sunnickie Państwo Islamskie zaatakowało zgromadzenie szyitów, których uważa za odstępców od wiary.

Według irackiej policji śmierć poniosły 32 osoby, a ponad 60 zostało rannych. Wiele ofiar to robotnicy dniówkowi czekający w tamtym miejscu na ofertę zatrudnienia.

To już trzeci atak, do którego przyznało się Państwo Islamskie, w ciągu kilku minionych dni. 31 grudnia w podwójnym zamachu w Bagdadzie zginęło 27 osób, a siedmiu policjantów w niedzielę w ataku w pobliżu Nadżafu. 

foto. PAP/EPA/ALI ABBAS

Irak: Państwo Islamskie przyznało się do zamachu w Bagdadzie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze