Irak: atak bombowy w Bagdadzie, w którym według wstępnych szacunków policji zginęło 37 osób (foto. PAP/EPA/ALI ABBAS)

Irak: ponad 30 zabitych w zamachu samobójczym w Bagdadzie

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 32 osoby zginęły we wschodniej części Bagdadu w poniedziałek w ataku przeprowadzonym przez zamachowca samobójcę, który kierował samochodem wypełnionym materiałami wybuchowymi – poinformowały źródła policyjne i szpitalne.

Atak został przeprowadzony w Mieście Sadra, dzielnicy zamieszkanej w większości przez szyitów. Do tej pory nikt nie przyznał się do zamachu, w którym rannych zostało ponadto ok. 60 osób. 

Wiele ofiar to robotnicy dniówkowi, którzy regularnie zbierają się na placu w Mieście Sadra, gdzie czekają na oferty zatrudnienia.

W poniedziałek wizytę w Bagdadzie składa francuski prezydent Francois Hollande. Podkreślał on wcześniej, że „walka z terroryzmem w Iraku” oznacza zapobieganie aktom terroru we Francji.

To kolejny krwawy zamach w Bagdadzie w ciągu 48 godzin. W sobotę w podwójnym zamachu, do którego przyznało się Państwo Islamskie (IS), na zatłoczonym targowisku zginęło co najmniej 27 ludzi, a kilkadziesiąt osób zostało rannych.

W Iraku regularnie dochodzi o zamachów bombowych, również z użyciem samochodów pułapek. Zazwyczaj odpowiedzialność bierze sunnickie IS, które uważa stanowiących w Iraku większość szyitów za heretyków.

foto. PAP/EPA/ALI ABBAS

Irak: ponad 30 zabitych w zamachu samobójczym w Bagdadzie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze