epa06765273 People celebrate the official results of the Abortion Referendum, in Dublin, Ireland, 26 May 2018. A vast majority in Ireland has voted in a referendum on 25 May 2018 to remove 8th Amendment, the protection of the unborn, from the constitution. Removing the amendment paves the way for Irish parliament to pass a less strict abortion law. EPA/AIDAN CRAWLEY Dostawca: PAP/EPA.

Irlandia: 40 dni pokuty dla życia i wiary

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

40 dni pokuty, aby wynagrodzić Bogu za grzech, prosząc o miłosierdzie i przebaczenie. To odpowiedź irlandzkich katolików na przegrane referendum z ubiegłego tygodnia, w którym naród opowiedział się przeciw życiu.

Wydarzenie jest organizowane przez grupę pro-life, która w listopadzie ubiegłego roku zebrała około 30 tys. osób na modlitwie różańcowej na wybrzeżu. Organizatorka obu przedsięwzięć, Kathy Sinnott powiedziała redakcji Lifesitenews, że jest załamana nie tylko przegranym referendum, ale również ilością głosów oddanych za usunięciem ochrony nienarodzonych z konstytucji.

Poruszona sytuacją działaczka postanowiła rozpocząć duchową walkę przeciw nowej kulturze śmierci na Zielonej Wyspie. Sinnot przypomina przesłanie Benedykta XVI z listu do Irlandczyków, który napisał, że poprzez pokutę, żal i wynagrodzenie przyjdzie uleczenie Kościoła i narodu w tym kraju.

Publiczna pokuta rozpoczęła się 30 maja i potrwa do 6 lipca.

Fot. EPA/AIDAN CRAWLEY 

Irlandia: 40 dni pokuty dla życia i wiary
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze