IS zmusza dzieci i niepełnosprawnych do przeprowadzania zamachów

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS) w Syrii, Iraku i Afganistanie zmuszają dzieci i niepełnosprawnych do przeprowadzania zamachów przy pomocy samochodów pułapek – oświadczył amerykański generał Matt Isler. Jego zdaniem jest to zwiastun nieuniknionej klęski IS.

Zdaniem cytowanego w piątek przez AFP Islera dżihadyści wykorzystują dzieci i niepełnosprawnych, ponieważ brakuje im bojowników chętnych do przeprowadzania zamachów samobójczych.

Jak mówił generał w rozmowie z dziennikarzami, amerykańscy żołnierze w Iraku widzieli samochody pułapki prowadzone przez związanych ludzi. Z kolei żołnierze dowodzonej przez USA koalicji antydżihadystycznej obserwowali niejednokrotnie, jak pojazdy pułapki w ostatniej chwili odsuwały się od celu zamachu. „Widywaliśmy też patrole IS szukające kierowców” takich pojazdów – opowiadał.

Jego zdaniem wiązanie kierowców samochodów pułapek jest rozwiązaniem, jakie dżihadyści stosują od niedawna, prawdopodobnie od momentu dojścia irackich sił prowadzących ofensywę na Mosul – ostatni bastion IS w Iraku – do przepływającej przez środek miasta rzeki Tygrys. 

IS zmusza dzieci i niepełnosprawnych do przeprowadzania zamachów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze