epa05704599 People look at the damage while smoke still billows from damaged vehicles and market stands at the Alwa fruit and vegetable market in Sadr City, on the outskirts of Baghdad, Iraq, 08 January 2017. At least 12 people were killed and more than 20 others injured when a car bomb exploded on the market in the Shiite neighborhood, media reports say. The so-called ‚Islamic State’ (IS) reportedly has claimed responsibility for the attack. Sadr City has been the scene of several attacks in the past weeks. EPA/STRINGER Dostawca: PAP/EPA.

ISIS winne zamachowi w Bagdadzie

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 13 osób zginęło, a 50 zostało rannych w niedzielę w samobójczym zamachu z użyciem samochodu pułapki na targu na wschodzie stolicy Iraku, Bagdadu – poinformowała policja i źródła medyczne. Do ataku przyznali się dżihadyści z Państwa Islamskiego (IS).

Do eksplozji doszło w Mieście Sadra, dzielnicy zamieszkanej w większości przez szyitów. Zamachowiec wjechał samochodem wyładowanym ładunkami wybuchowymi przez bramę prowadzącą do głównego targu warzywnego w Bagdadzie, Dżamila. Gdy żołnierz otworzył ogień do podejrzanego samochodu, napastnik zdetonował ładunki.

W internetowym oświadczeniu do zamachu przyznało się IS. Organizacja twierdzi, że celem ataku byli szyici.

W ciągu tygodnia w zamachach w stolicy i innych irackich miastach zginęły dziesiątki ludzi. Do kilku ataków przyznali się dżihadyści z IS, którzy coraz bardziej odczuwają skutki ofensywy na Mosul, czyli ich ostatni bastion w Iraku.

Operacja w celu odbicia tego miasta z rąk dżihadystów nabiera tempa. W sobotę irackie siły zbliżyły się na kilkaset metrów do rzeki Tygrys, która przepływa przez Mosul.

Jak pisze agencja Reutera, wypędzane z Mosulu IS najpewniej będzie przeprowadzać coraz więcej ataków bombowych w Iraku.

W czwartek co najmniej 14 osób poniosło śmierć w dwóch eksplozjach samochodów pułapek we wschodniej części Bagdadu i w centrum miasta. W zamachu przeprowadzonym w poniedziałek w Mieście Sadra zginęły 32 osoby.

Fot. PAP/EPA/STRINGER 

ISIS winne zamachowi w Bagdadzie
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze