Włochy: audiencja generalna z udziałem papieża Franciszka w Watykanie (foto. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Papież: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Jezus przyszedł po to, aby zniwelować dystans między człowiekiem a Bogiem – powiedział papież Franciszek w rozważaniu poprzedzającym modlitwę „Anioł Pański” na placu św. Piotra w Watykanie w święto Chrztu Pańskiego.

Dodał, że „plan Ojca” realizuje się „na drodze posłuszeństwa i solidarności z kruchym i grzesznym człowiekiem, drogą pokory i pełnej bliskości Boga wobec swoich dzieci”.

Franciszek wskazał, że „misyjny styl uczniów Chrystusa” polega na tym, by „głosić Ewangelię z łagodnością i stanowczością, bez arogancji czy narzucania”. – Prawdziwa misja nigdy nie jest prozelityzmem, ale przyciąganiem do Chrystusa, począwszy od silnego zjednoczenia z Nim na modlitwie, adoracji i konkretnej miłości, która jest służbą Jezusowi obecnemu w najmniejszym z naszych braci. Na wzór Jezusa dobrego i miłosiernego pasterza i ożywiani Jego łaską, jesteśmy wezwani, by uczynić nasze życie radosnym świadectwem, które oświetla drogę, które przynosi nadzieję i miłość – stwierdził papież.

Zauważył, że obchodzone dziś święto Chrztu Pańskiego „pozwala nam odkryć na nowo dar i piękno bycia ludem ochrzczonych, to znaczy grzeszników zbawionych przez łaskę Chrystusa, rzeczywiście włączonych, za sprawą Ducha Świętego, w synowską relację Jezusa z Ojcem, przyjętych na łono matki Kościoła, którzy stali się z zdolni do braterstwa, które nie zna granic i przeszkód”.

Fot. PAP/EPA/ETTORE FERRARI)

Papież: prawdziwa misja to przyciąganie do Chrystusa
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze