Iskra Bożego Miłosierdzia w polskich miastach

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Od dziesięciu lat, właśnie 28 września dokładnie o godzinie 15.00, w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny, wierni zbierają się, by odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia na ulicach swojego miasta.

W tegoroczną akcję włączyło się 220 miast w Polsce, prawie 60 w innych krajach europejskich, 8 w Amerykach Północnej i Południowej, 3 w Australii, 2 w Azji oraz 1 w Afryce. W tym roku wierni modlili się w intencjach kapłanów, by wypełnili wolę Bożą przekazaną św. Faustynie:

„Kapłanom, którzy głosić będą i wysławiać miłosierdzie moje, dam im moc przedziwną i namaszczę ich słowa, i poruszę serca, do których przemawiać będą” (Dz. 1521)

Kolejne intencje, które przyświecały dziś wiernym to pokój na świecie, zwłaszcza w krajach Bliskiego Wschodu, o powrót uchodźców do ich ojczystych krajów i pomoc w odbudowie ich domów. Modlili się też za nasze kraje, „miasta, nasze rodziny i nas samych”. Była oczywiście też intencja papieża na wrzesień: aby młodzież na kontynencie afrykańskim miała dostęp do edukacji i pracy we własnej ojczyźnie. W poprzednich latach w modlitwie z wiernymi jednoczył się i błogosławił papież Franciszek. Patronatem Honorowym przedsięwzięcia jest metropolita łódzki abp Grzegorz Ryś.

Zdjęcie: mapa akcji Iskry Bożej, fot. iskra.jezuici.pl


ł

Iskra Bożego Miłosierdzia w polskich miastach
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze