rowerowa pielgrzymka na jasną górę zwoleń

fot. Elżbieta Nowakowska

IX Zwoleńska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę [GALERIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

8 lipca w środę, Grupa Rowerowa Zwoleń po porannej mszy świętej  i z błogosławieństwem ks. Piotra Popiela wyruszyła na pielgrzymi szlak XV Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rowerowej na Jasną Górę. Grupę prowadzili Czesław Nowakowski i Jan Molendowski.

Rowerzyści jechali przez trzy dni, często poruszając się po lokalnych, okrężnych drogach. Wszystko po to, aby bezpiecznie dotrzeć na Jasną Górę i  pokłonić się Czarnej Madonnie. Już w piątek o godz. 21.00 uczestniczyli w Apelu Jasnogórskim w Kaplicy Cudownego Obrazu.

>>> XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę [GALERIA] 

XV Ogólnopolska Pielgrzymka Rowerowa na Jasną Górę zakończyła się w sobotę. O godzinie 9:00 rowerowi pielgrzymi zebrali się na początku Alei Najświętszej Maryi Panny przed kościołem św. Zygmunta, skąd pod eskortą policji ruszyli na ostatni odcinek pielgrzymki.

Na Wałach Jasnogórskich  celebrowana była Eucharystia pod przewodnictwem ks. kan. Jerzego Grochowskiego, inicjatora rowerowego pielgrzymowania, a po niej przejście poszczególnych grup przed Tronem Jasnogórskim i krótka modlitwa przed obrazem Matki Bożej Królowej Polski.

Zwoleńscy pielgrzymi zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do swoich domów już w sobotę sobotę. Przejechali łącznie 280 kilometrów.

Patronat nad IX Zwoleńską Pielgrzymką Rowerową na Jasną Górę objęli ks. kan. Bernard Kasprzycki – Proboszcz Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego i Burmistrz Zwolenia Arkadiusz Sulima.

W XV OPR uczestniczyło 600 cyklistów z 50 małych grup z całej Polski, miało być na tym jubileuszu dużo więcej pielgrzymów jak w ubiegłych latach, ale Korona wirus zmienił plany,  decyzja o organizacji Pielgrzymki zapadła dopiero 10 czerwca br.

Galeria (15 zdjęć)
Zobacz także
Wasze komentarze