epa05735066 A Palestinian woman holds her relative as Israeli soldiers arrest him following scuffling during raids on houses in the village of Seir, in the West Bank city of Hebron, 20 January 2017. EPA/ABED AL HASHLAMOUN Dostawca: PAP/EPA.

Izrael: policja zabiła nożownika, który ranił dwóch strażników

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Palestyńczyk zaatakował nożem w poniedziałek rano dwóch izraelskich strażników granicznych niedaleko jednego z wejść do starej części Jerozolimy, po czym został zastrzelony przez policję – poinformowała rzeczniczka policji.

Jeden ze strażników został ciężko ranny.

Napastnik był mieszkańcem Jerozolimy Wschodniej, palestyńskiej części miasta okupowanej i zaanektowanej przez Izrael. Policja nie podała jego tożsamości.

Według bilansu agencji AFP w atakach, dokonywanych od października 2015 roku przez Palestyńczyków na cywilów, żołnierzy i policjantów zginęło 40 Izraelczyków, dwóch Amerykanów, Jordańczyk, Erytrejczyk i Sudańczyk. Zostało też zabitych 255 Palestyńczyków; według władz izraelskich byli to w większości napastnicy. Przez pewien czas do takich ataków dochodziło niemal codziennie.

Winą za nie Izrael obciąża palestyńskich polityków i przywódców religijnych, zarzucając im prowadzenie kampanii podżegania. Strona palestyńska wskazuje na dziesięciolecia życia pod izraelskimi rządami wojskowymi i nikłe nadzieje na własne państwo.

Izrael: policja zabiła nożownika, który ranił dwóch strażników
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze