fot. Facebook

Jasna Góra: mężczyźni przyszli do swojej Pani [ZDJĘCIA]

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kilka tysięcy wiernych z całego kraju przybyło w sobotę do Częstochowy w określanej jako „męskie oblężenie Jasnej Góry” trzeciej Narodowej Pielgrzymce Mężczyzn. Spotkanie zorganizowali liderzy męskich środowisk katolickich.

Organizatorzy podają, że pielgrzymka ma wzmacniać mężczyzn w rolach odpowiedzialnych ojców, obrońców, żywicieli i liderów, a także promować postawy oparte na wzorcach chrześcijańskich. Zorganizowano ją przed przypadającym w niedzielę Dniem Ojca. Jej tematem są słowa: „Powołani do męskości”.

Celem pielgrzymki jest umocnienie mężczyzn w ich powołaniu i wzbudzenie pragnienia zaangażowania w życie wiarą. Podczas spotkania w Częstochowie pielgrzymi uczestniczą w prelekcjach i modlitwach. Na wieczór zaplanowano mszę świętą. „Pan Bóg się nie myli. Skoro stworzył nas jako mężczyzn, to ma dla nas męskie role i zadania, które możemy wypełnić” – mówi koordynator spotkania Andrzej Lewek. Dodał, że pielgrzymka jest czasem odkrywania i wypełniania męskiego powołania. „Żeby je odkryć, potrzebujemy stanąć razem i się pomodlić, i spojrzeć w głąb naszego męskiego serca” – stwierdził.
Lewek zaznaczył, że dzięki dwóm poprzednim pielgrzymkom powstały nowe grupy katolickie skupiające mężczyzn chcących spotykać się na „oblężeniach”. Koordynator pielgrzymki chciałby, aby w każdej parafii działała taka męska grupa. Na razie jest ich kilkaset w całym kraju. Spotkanie mężczyzn na Jasnej Górze objęli patronatem przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki, prymas Polski abp Wojciech Polak, metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz i metropolita częstochowski abp Wacław Depo.

Zobacz także
Wasze komentarze