epa05680471 Shoes and slippers belonging to victims are seen at the site of bombing that was targeting a military barracks in the southern province of Aden, Yemen, 18 December 2016. Reports state at least 30 Yemeni soldiers loyal to President Abd Rabbuh Mansour Hadi were killed and dozens wounded when a suicide bomber with an explosive belt blew himself up in the middle of a group of soldiers near al-Solban military base in al-Arish district, located 20 kilometers (12 miles) east of Aden. EPA/STRINGER ATTENTION EDITORS: PICTURE CONTAINS GRAPHIC CONTENT Dostawca: PAP/EPA.

Jemen: zamach bombowy w Adenie; co najmniej 30 ofiar

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Co najmniej 30 żołnierzy zginęło w sobotę po tym, jak zamachowiec samobójca wysadził się w powietrze w portowym mieście Aden w południowo-zachodnim Jemenie. Tydzień wcześniej w zamachu przeprowadzonym przez Państwo Islamskie (IS) zginęło 50 żołnierzy.

Świadkowie relacjonują, że do wybuchu doszło, kiedy żołnierze stali w kolejce po odbiór żołdu w pobliżu bazy wojskowej. W zamachu rannych zostało 40 osób.

Południowa część kraju wraz z miastem Aden podlega rządowi popieranemu przez Arabię Saudyjską, Stany Zjednoczone i arabską koalicję sunnicką. Koalicja ta od marca 2015 roku zwalcza powiązany z Iranem ruch Huti, którego celem jest obalenie prezydenta Abd ar-Raba Mansura Al-Hadiego i przywrócenia rządów Alego Abd Allaha Salaha.

W Jemenie w wojnie domowej od początku konfliktu zginęło co najmniej 10 tys. ludzi. Od marca 2015 roku siły rządowe są wspierane przez sąsiednią Arabię Saudyjską, a rebeliancki ruch Huti walczący z władzami Jemenu wspiera szyicki Iran.

Bojownicy dżihadystycznego IS wielokrotnie przyznawali się do odpowiedzialności za atakowanie sił rządowych w położonym na południu Jemenu portowym Adenie.

Jemen: zamach bombowy w Adenie; co najmniej 30 ofiar
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze