Fot. radzyn-podl.pl

Abp Dzięga: ochrońcie rodziny i domy od sporów

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Ci sami politycy, którzy tę kłótnię w Polsce rozpoczęli, powinni ją też zakończyć” – napisał abp Andrzej Dzięga. Słowo metropolity szczecińsko-kamieńskiego do kapłanów i wiernych Kościoła nad Odrą i Bałtykiem jest odczytywane w kościołach archidiecezji.

Metropolita podkreśla, że trwa jeszcze pamięć i modlitwa za ofiary Grudnia’70 i ’81, a w „tę atmosferę pamięci i nadziei wdarł się jednak nowy krzyk niepokoju społecznego”.

„Zaczęło się w Warszawie, ale dotyka także naszej Ziemi. Nie ode mnie i nie od Was zależy dzisiaj, czy nastąpi wznowienie debaty politycznej w miejsce kłótni, a tym bardziej, czy będzie ono skuteczne” – pisze hierarcha i prosi w kontekście nadchodzących świąt: „Ochrońcie przynajmniej Wasze domy, Wasze rodziny i Wasze serca od atmosfery kłótni i sporów”.

Metropolita apeluje o modlitwę za polskich polityków i Ojczyznę oraz prosi, aby ta atmosfera modlitwy towarzyszyła ostatnim przygotowaniom do Świąt Bożego Narodzenia.

„Zadbajcie o spowiedź świętą, o poświęcony opłatek w domu, o pokój Boży w sercu, o zwykłą życzliwość w oczach i w słowach” – apeluje metropolita szczecińsko-kamieński.

Na zakończenie abp Andrzej Dzięga podkreśla, że „Polsce trzeba wymodlić dar wewnętrznego pokoju”.

Słowo okolicznościowe metropolity szczecińsko-kamieńskiego odczytywane jest w niedzielę we wszystkich kościołach archidiecezji.

Abp Dzięga: ochrońcie rodziny i domy od sporów
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze