fot. pixabay.com

Jerozolima: arcybiskup Pizzaballa apeluje o pokój i dialog

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Arcybiskup Pierbattista Pizzaballa OFM potępił ostatnie krwawe wydarzenia w Strefie Gazy. „Jeszcze raz musieliśmy zobaczyć, że jedynym możliwym językiem w naszym kraju jest przemoc i że mówienie o dialogu zostało zdegradowane do sloganu” – powiedział administrator Patriarchatu Łacińskiego Jerozolimy 19 maja w kazaniu podczas modlitwy o pokój i w intencji ofiar przemocy w strefie granicznej Gazy.

„W obliczu tych tragedii oraz ciągłej groźby wojny trwajmy przed Bogiem w cichej modlitwie modląc się o pokój i zaufanie” – zaapelował do wiernych arcybiskup.

Abp Pizzaballa wyraził ubolewanie, że ludzkie życie ma małą wartość. „Zabijanie bezbronnych ludzi i uparte uchylanie się od szukania alternatywnych rozwiązań powodują bezradność” – dodał.

Chrześcijanie powinni czerpać z modlitwy siłę do tego, aby nadal wierzyć, że są w stanie zmieniać świat i że warto pracować na rzecz pokoju i sprawiedliwości – mówił abp Pizzaballa. „Pragniemy prawdziwego pokoju, szczerego wysłuchania i dialogu. Pragniemy, by miejsce strachu i podejrzeń zajęły wiedza, spotkanie i zaufanie, w którym różnice będą okazją dla wspólnoty, a nie argumentem dla wzajemnego odrzucania” – apelował abp Pizzaballa.

W spotkaniu modlitewnym w jerozolimskim kościele św. Szczepana uczestniczyło wielu duchownych, miejscowych chrześcijan i pielgrzymów różnych wyznań.

14 maja dziesiątki tysięcy Palestyńczyków demonstrowało na granicy Strefy Gazy domagając się prawa powrotu w swoje strony rodzinne. Armia izraelska zabiła co najmniej 60 demonstrantów, kilka tysięcy odniosło rany. Ogółem od początku tzw. „marszu powrotu” rozpoczętego pod koniec marca, zginęło ok. stu Palestyńczyków.

Jerozolima: arcybiskup Pizzaballa apeluje o pokój i dialog
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze