Jest biskupem, ma 71 lat i chce jechać na misje

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ktoś mógłby pomyśleć, że za moją decyzją o powrocie na misje kryje się jakaś motywacja związana z trudnościami, niezadowoleniem albo chęcią zmiany otoczenia. Nic z tych rzeczy.

Jedyną prawdziwą przyczyną mojego ustąpienia z urzędu biskupa, złożonego na ręce papieża, było zawsze to samo: poświęcić misjom wszystkie swoje siły, które pomimo wieku są jeszcze dobre i mogą zrobić jeszcze wiele dobra – napisał w liście do swoich diecezjan bp Gianfranco Todisco.

Ten 71-letni obecnie ordynariusz diecezji Melfi-Rapolla-Venosa na południu Włoch poinformował w ten sposób o swojej wcześniejszej, niż przewiduje Kodeks Prawa Kanonicznego, rezygnacji z pełnionej funkcji. W liście do Franciszka podkreślił, iż prośby kierowane do kapłanów jego diecezji o pomoc w krajach Ameryki Łacińskiej czy w Szwajcarii, gdzie brakuje księży, potwierdzają jego pragnienie, aby głosić Ewangelię wszystkim, szczególnie tym, którzy są daleko. Dlatego chce wrócić na misje, nawet jako zwykły kapłan.

Bp Gianfranco Todisco przed przyjęciem sakry biskupiej pracował przez ponad 20 lat na misjach w Kolumbii i Kanadzie. Papież przyjął 21 kwietnia jego prośbę i hierarcha, który diecezją Melfi kierował od lutego 2003, po oficjalnym zakończeniu tej posługi wyjedzie na misje do Hondurasu.

Jest biskupem, ma 71 lat i chce jechać na misje
6 (100%) 3 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze