„Jestem” hasłem tegorocznego spotkania młodych na Lednicy

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Już 2 czerwca 2018 roku na Polach Lednickich, u źródeł chrzcielnych Polski, odbędzie się XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem „Jestem”.

Podczas tegorocznego Spotkania podzielimy się tym, czego nauczyliśmy się od św. Jana Pawła II i od śp. o. Jana W. Góry OP, że „Człowiek, będąc jedynym na ziemi stworzeniem, którego Bóg chciał dla niego samego, nie może odnaleźć się w pełni inaczej, jak tylko poprzez bezinteresowny dar z siebie samego” – mówią organizatorzy.

Program tegorocznego spotkania wygląda następująco:

8.00 Otwarcie Pól Lednickich
Spowiedź
12.00 Anioł Pański
15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia
16:00 Konferencja na 3 głosy
o. Tomasz Nowak OP, Wojtek Jędrzejewski OP, Tomek Zamorski OP (Dominikanie głoszą na wszystkie sposoby: z beczki/rusztowania/drabiny)
16:30 Procesja Orłów
17.00 Oficjalne rozpoczęcie XXII Spotkania Młodych LEDNICA 2000
Część I: JESTEM – jak patrzy na mnie Jezus
W pierwszej części skupimy się na prawdziwym spojrzeniu na siebie samych, będziemy odkrywać głębię naszego człowieczeństwa. Przeżyjemy Misterium Stworzenia Świata – będzie to widowisko muzyczno-taneczne, które objaśni jedną z najważniejszych prawd o nas, że jesteśmy stworzeni na obraz i podobieństwo samego Boga. Następnie wsłuchując się w opowieść o tym, jak patrzy na nas sam Jezus będziemy wykonywać gesty błogosławienia swoich oczu, ust, rąk itd.
Część II: JESTEM – prawdziwe spojrzenie na siebie i innych W tej części łączymy dwie biblijne historie w jednym przedstawieniu, przypowieść o Miłosiernym Samarytaninie uzupełniać będzie opowieść o Jonaszu. Misjonarki Miłości będąc żywym przykładem bezinteresownej służby wobec innych dadzą świadectwo. Zwieńczeniem tej części Spotkania będzie gest umywania nóg. Tak jak Chrystus umywał apostołom nogi w wieczerniku, tak młodzi na Polach Lednickich nawzajem będą umywać sobie nogi.
20.00 Eucharystia
Godzina św. Jana Pawła II: Ojciec naszej wolności XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Opowiemy o papieżu jako tym, który prowadził nas do wolności. Pola Lednickie to miejsce, w którym Polska się zaczęła, dlatego uczestnicy Spotkania będą błogosławić Ziemię Polską a następnie ucałują ją idąc za przykładem Jana Pawła II.
Część III: JESTEM – nowe narodziny
23.15 Adoracja Najświętszego Sakramentu
23.45 Wybór Chrystusa
24.00 Przejście przez Bramę III Tysiąclecia
GOŚCIE
Zaproszenie na XXII Spotkanie Młodych LEDNICA 2000 przyjęli:
– Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda – abp Wojciech Polak – Prymas Polski (celebrans Mszy Świętej) – bp Grzegorz Ryś (kazanie) – Misjonarki Miłości.

 

Portal misyjne.pl oraz dwumiesięcznik „Misyjne Drogi” objęły patronatem to ważne wydarzenie. 

„Jestem” hasłem tegorocznego spotkania młodych na Lednicy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze