Jubileusz Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Duszpasterstwo Małżeństw Pragnących Potomstwa – pierwsze takie duszpasterstwo w Polsce – działa w Warszawie już 10 lat. Z okazji jubileuszu odprawiona zostanie uroczysta Msza św., na którą zaproszeni są wszyscy, którzy związani byli z Duszpasterstwem oraz małżeństwa borykające się z trudnościami w staraniach o potomstwo.

Msza zostanie odprawiona 14 stycznia o godz. 16.00 w Kaplicy bł. Jerzego Matulewicza, przy kościele NMP Matki Miłosierdzia, ul. Świętego Bonifacego 9 w Warszawie. Modlitwie będzie przewodniczył biskup pomocniczy diecezji warszawsko–praskiej Marek Solarczyk. Obecni będą członkowie Duszpasterstwa wraz z duszpasterzem ks. Tomaszem Nowaczkiem MIC, prowincjałem Zgromadzenia Księży Marianów.

Początki Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa sięgają stycznia 2008 roku, gdy po raz pierwszy w Polsce w stołecznym kościele Matki Bożej z Lourdes została odprawiona Msza św. w intencji małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka.

W miarę rozwoju Duszpasterstwa, pary uczestniczące w Mszach św. i spotkaniach przechodziły od poczucia zranienia, odrzucenia, niezrozumienia do wewnętrznego ukojenia, otwartości na Boga i Jego plan, a w konsekwencji – odnalezienia swojej własnej drogi. Czasem jest to rodzicielstwo biologiczne, czasem adopcyjne, a czasem odkrycie wartości życia we dwoje. Wszystkich łączy jedno – pragnienie spełnienia w życiu i wiara, że miłujący Bóg odpowie na to pragnienie w najlepszy dla każdego sposób.

Duszpasterstwo działa z myślą o wszystkich małżeństwach borykających się z trudnościami w staraniach o potomstwo i gromadzi właśnie takie pary, w czasie, gdy tego potrzebują.

Jubileusz Duszpasterstwa Małżeństw Pragnących Potomstwa
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze