2011 Wielkanoc

Kalisz: śniadanie wielkanocne na kaliskim rynku dla 1200 osób

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

1200 osób przy stołach ustawionych na Głównym Rynku Kalisza spodziewają się organizatorzy Kaliskiej Wielkanocy. Śniadanie dla potrzebujących zaplanowano na Wielką Sobotę. Przedstawiciele władz miasta i Caritasu Diecezji Kaliskiej osobiście obsłużą uczestników.

Spotkanie odbędzie się po raz drugi. Ks. Jacek Andrzejczak z Caritasu Diecezji Kaliskiej powiedział PAP, że w zeszłym roku w Kaliskiej Wielkanocy uczestniczyło 800 osób, a 400 porcji dostarczono do tych, którzy z powodu choroby nie mogli dotrzeć na spotkanie osobiście.

„W śniadaniu uczestniczą osoby starsze, samotne, potrzebujący pomocy oraz dzieci i młodzież ze wszystkich świetlic socjoterapeutycznych w Kaliszu. W tym roku spodziewamy się więcej gości na naszym śniadaniu” – powiedział ks. Andrzejczak.

Świąteczne śniadanie rozpocznie się o 11.00 przed ratuszem. Nad jego przygotowaniem pracuje 20 wolontariuszy, którzy ustawią stoły i ławki. Przedstawiciele miasta i Caritasu będą osobiście obsługiwać uczestników śniadania. Przygotowane potrawy poświęci biskup kaliski Edward Janiak.

„Na stołach nie zabraknie jajek, żuru, bigosu i kiełbasy. Zapraszamy wszystkich, dla większości jest to jedyna okazja do wspólnego posiłku świątecznego” – zapowiada ks. Andrzejczak.

Kalisz: śniadanie wielkanocne na kaliskim rynku dla 1200 osób
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze