Kard. Duka: osoby homoseksualne to również katolicy

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Osoby o skłonnościach homoseksualnych słusznie uważają siebie za pełnoprawnych obywateli i katolików. Mają otwarty dostęp do udziału w nabożeństwach, przy zachowaniu podstawowych norm etyki chrześcijańskiej i prawa kanonicznego – stwierdził arcybiskup praski, kard. Dominik Duka OP.

Prymas Czech odpowiedział na list otwarty skierowany do niego przez grupę wiernych domagających się specjalnego duszpasterstwa dla tej kategorii osób. Kard. Duka wyjaśnił, że Kościół prowadzi specjalne duszpasterstwa dla wojskowych, chorych, czy więźniów, ponieważ nie mogą oni uczestniczyć w duszpasterstwie ogólnym. Są to grupy zamknięte. Natomiast serca biskupów i wiernych, a także drzwi kościołów są otwarte na każdego człowieka pragnącego konsekwentnie żyć swoją wiarą – podkreślił metropolita praski.

Tamtejsza kuria biskupia przypomniała wypowiedź kard. Duki, sprzed 6 lat, kiedy w związku z planowaną wówczas paradą równości wskazywał, że nie chodzi w niej o kwestie praw mniejszości do tolerancji, ale o propagandę luźnego stylu życia, który nie jest odpowiedzialny, godny i piękny.

[zobacz także: Jestem katoliczką i jestem homoseksualna]
[zobacz także: Homoseksualiści w Kościele]

Kard. Duka: osoby homoseksualne to również katolicy
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze