Kard. Koch: przez prześladowania zacieśniają się więzi między chrześcijanami Bliskiego Wschodu

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Z powodu obecnych prześladowań i dyskryminacji chrześcijan na Bliskim Wschodzie poszczególne kościoły i wspólnoty coraz bardziej zbliżają się do siebie – uważa kard. Kurt Koch, watykański „minister ds. ekumenizmu”. – Oby chrześcijanie byli jeszcze bardziej zjednoczeni – powiedział przewodniczący Papieskiej Rady ds. Popierania Jedności Chrześcijan w wywiadzie dla niemieckiej gazety „Die Tagespost”.

– Krew męczenników nie dzieli, ale jednoczy – zaznaczył szwajcarski purpurat. Jet on przekonany, że krew tylu męczenników będzie „nasieniem jedności ciała Chrystusa zranionego przez wiele podziałów”. – Mimo całej tragedii „ekumenizm męczenników” zawiera zatem obiecujące przesłanie – powiedział kard. Koch.

modlitwa

fot. Cathopic

Według kardynała dzięki wysiłkom Rady Kościołów Bliskiego Wschodu i lokalnych inicjatyw ekumenicznych można dostrzec dobrą współpracę w wielu obszarach. Wskazał na świetną współpracę, na przykład między Kościołem katolickim a Syryjskim Kościołem Prawosławnym, Kościołem Chaldejskim i Asyryjskim Kościołem Wschodu w sprawie przyjmowania sakramentów namaszczenia chorych, pokuty i Eucharystii.

– Oczywiście nie można powiedzieć, że takie inicjatywy są bezpośrednim wynikiem prześladowań chrześcijan, ale mimo to zbliżyły one chrześcijan i Kościoły do siebie – powiedział kard. Koch.

Zobacz także
Wasze komentarze