epa05627991 Pope Francis in St Peter Square for the Jubilee audience, in Vatican City, 12 November 2016. The Pope’s ‚Jubilee of Mercy’ year, which ends this month, has brought more than 20 million pilgrims to Rome. EPA/ANGELO CARCONI Dostawca: PAP/EPA.

Kard. L. Sandri: w obecnej sytuacji podóż papieża do Egiptu „nabiera profetycznego znaczenia”

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Po dwóch krwawych zamachach na kościoły koptyjskie podróż Franciszka do Egiptu „nabiera profetycznego znaczenia jako zapowiedź nowego świata, w którym panować będą braterstwo, pojednanie, sprawiedliwość i pokój”. Taki pogląd wyraził w telewizji włoskich biskupów TV2000 kard. Leonardo Sandri, prefekt Kongregacji Kościołów Wschodnich.

Zdaniem argentyńskiego purpurata kurialnego Ojciec Święty chce w ten sposób potwierdzić, że „bez tolerancji, dialogu i pojednania między ludźmi należącymi do odmiennych religii trudno będzie stworzyć nową ludzkość, opartą na poszanowaniu godności osoby i jej praw”. Jadąc do Egiptu, papież chce powiedzieć, że jest to możliwe mimo zamachów. Mówiąc o ofiarach niedzielnych ataków na koptyjskie kościoły, stwierdził, że są to „męczennicy Kościoła” – przypomniał kardynał prefekt.

Wstępny program podróży papieża Franciszka do Egiptu przewiduje, że odbędzie się ona w dniach 28-29 kwietnia. Ojciec Święty spędzi niespełna 48 godzin w Kairze.

foto. PAP/EPA/ANGELO CARCONI

Kard. L. Sandri: w obecnej sytuacji podóż papieża do Egiptu „nabiera profetycznego znaczenia”
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze