Kard Müller: nie możemy ulec materializmowi

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Nie możemy pozwolić, by duch materializmu wdarł się do naszych serc – powiedział kard Gerhard Ludwig Müller, zachęcając do otwartości na Ducha Świętego. Emerytowany prefekt Kongregacji Nauki Wiary przewodniczył w niedzielę wieczorem Mszy św. w stołecznym kościele Najczystszego Serca Maryi. W czasie liturgii udzielił młodzieży sakramentu bierzmowania.

Kardynał przypomniał, że człowiek został stworzony przez Boga do miłości. – Nie możemy pozwolić na to by zły duch materializmu wdarł się do naszych serc – zaapelował duchowny. Przyznał, że co prawda człowiek potrzebuje dóbr doczesnych by mógł godnie funkcjonować, ale nie są one celami samymi w sobie. Naszym przeznaczeniem jest życie w miłości którą otrzymujemy w Duchu Świętym. A zatem, Miłość Boża jest ponad wszystko i miłość bliźniego. Tylko żyjąc w ten sposób możemy osiągnąć wieczne szczęście – oświadczył kard Muller.

Zachęcał młodzież do praktykowania swojej wiary. W sposób szczególny zwrócił uwagę na znaczenie Mszy św. – Nie możemy w naszym życiu zapomnieć o modlitwie w której zanosimy Panu wszystkie nasze troski oraz dziękczynienia. Stąd tak ważna jest coniedzielna Eucharystia. W każdej Mszy św. celebrujemy śmierć Jezusa Chrystusa, która jest wyrazem głębokiej miłości Boga do człowieka oraz naszej do Niego – zwrócił uwagę były prefekt Kongregacji Nauki Wiary.

Kard Müller: nie możemy ulec materializmowi
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze