Kard. Parolin: strach jest złym doradcą

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Strach jest złym doradcą“ – tymi słowami sekretarz stanu Stolicy Apostolskiej, kard. Pietro Parolin skomentował opinię o wzroście tendencji populistycznych w Europie i USA.

„Istnieje niebezpieczeństwo, że historia się powtórzy” – powiedział kardynał w rozmowie z włoskim kanałem informacyjnym TG 1. Rozmowa został wyemitowana w miniony poniedziałek wieczorem. „Zamykanie się nie jest dobrym znakiem, wzbudza niepokój. Stolica Apostolska obserwuje te zmiany z troską” – wyznał kard. Parolin.

Odnosząc się do kryzysu gospodarczego i wysokiego bezrobocia we Włoszech, hierarcha wezwał do prowadzenia bardziej realistycznej i efektywnej polityki. Przypomniał słowa Franciszka, że dzisiaj „polityka jest daleka od ludzi” i jest „światem samym dla siebie”.

Zdaniem watykańskiego sekretarza stanu politycy muszą zwracać uwagę na potrzeby konkretnych ludzi i dawać konkretne odpowiedzi. Purpurat przypomniał w tym kontekście o znaczeniu solidarności jako „podstawie obywatelskiego współżycia”.

Okazją do rozmowy była rocznica podpisania 11. lutego 1929 r. Traktatów laterańskich między Stolicą Apostolską a rządem Benito Mussoliniego.

Kard. Parolin: strach jest złym doradcą
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze