Zniszczone Aleppo. Fot. EPA/SANA / HANDOUT

Kard. Zenari odwiedził umęczone Aleppo

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

„Wasza ojczyzna zajmuje szczególne miejsce w sercu Papieża Franciszka. Modli się on, by Syria szybko mogła cieszyć się trwałym pokojem” mówił kard. Mario Zenari podczas swej wyjątkowej wizyty w Aleppo.
Nuncjusz apostolski w Damaszku rozpoczął ją od odwiedzenia franciszkańskiej parafii tego umęczonego miasta; następnie był także w dzielnicach niedawno odbitych z rąk islamskich dżihadystów. W czasie wizyty wybrzmiała też specjalna modlitwa kardynała o pokój w Syrii i zapewnienie, że Kościół nigdy nie pozostawi cierpiącej ludności na łaskę losu.

„Jestem przekonany, że Syria wkrótce ogłosi swe zwycięstwo nad terroryzmem i podniesie się, będąc kolebką różnych religii i cywilizacji” – podkreślił kard. Zenari. Zauważył, że w tym tak mocno doświadczonym konfliktem wojennym kraju wciąż jest wielu ludzi, którzy chcą współpracować na rzecz przywrócenia prawdziwego pokoju i budowania pojednania. Watykański dyplomata wyraził przekonanie, że w Syrii uda się odbudować kulturę tolerancji i wzajemnego współistnienia ludzi różnych religii, tak by zachować wielokulturowy i wieloreligijny rys, który od zawsze charakteryzował tamtejsze społeczeństwo.

Fot. EPA/SANA

Zobacz także
Wasze komentarze