Argentyna: karmelitanka, która pomaga transseksualistom

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Karmelitanka bosa z klasztoru w Neuquén w środkowej Argentynie s. Mónica Astorga od kilkunastu lat pomaga osobom transseksualnym uwalniać się od prostytucji i uzależnień. Dziś ogłoszono treść listu z wyrazami uznania i poparcia, jaki przesłał jej pocztą elektroniczną Franciszek.

„Ty i twój klasztor jesteście bliscy mojemu sercu, tak samo jak osoby, z którymi pracujecie” – napisał Ojciec Święty, dowiedziawszy się o projektowanej przez zakonnicę budowie 15 mieszkań dla kobiet transseksualnych i o otwarciu przez nią domu starców. Obecny list nie jest pierwszym, wysłanym do niej przez papieża. W poprzednim porównał osoby, którymi się ona zajmuje, do trędowatych w czasach Chrystusa, których również odrzucało społeczeństwo. Zachęcił wówczas zakonnicę do wytrwałego kontynuowania tej pracy na peryferiach miasta.

Fot. twitter

Siostra Mónica Astorga urodziła się 50 lat temu w Buenos Aires. Swą działalność prowadzi już od 11 lat, mimo iż jest zakonnicą klauzurową i bardzo rzadko wychodzi z klasztoru. Rozpoczęła ją, kiedy przyszła tam młoda prostytutka, by złożyć ofiarę na kościół. Zapytana, w czym jej pomóc, odpowiedziała od razu: „W wyrwaniu się z prostytucji”. Przyprowadziła później całą grupę prostytutek transseksualnych również pragnących wyzwolić się z tego procederu. Karmelitanka zaprowadziła je najpierw do kaplicy, zachęcając do ufnej modlitwy.

Fot. hermanamonica.wordpress.com

Argentyna: karmelitanka, która pomaga transseksualistom
5.7 (95%) 4 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze