Karolina Binek: przegląd prasy katolickiej

Zapraszam na cotygodniowy przegląd prasy katolickiej.

„Gość niedzielny”

„Co po covidzie?” – brzmi pytanie zadane na okładce najnowszego numeru „Gościa niedzielnego”. Jest ono jednocześnie nawiązaniem do głównego tematu wydania, którym jest rehabilitacja pocovidowa. „Czyżby cała medycyna miała stanąć przed jakimś wielkim novum, którym będzie stan zdrowia ludzi obciążonych skutkami feralnego wirusa? Możliwe” – pisze ks. Adam Pawlaczyk – redaktor naczelny tygodnika. Ponadto w „Gościu niedzielnym” przeczytamy też o tym, że Biblia jest odpowiedzią na wszystkie pytania. Znajdziemy też historię związaną z Krzysztofem Krawczykiem.

„Idziemy”

„Słowo, które zmienia życie” to główny temat najnowszego wydania tygodnika „Idziemy”. W numerze tym została również poruszona kwestia Biblii na Pustyni Judzkiej, lwowskich ekspatriantów oraz ukrzyżowania św. Andrzeja. Z kolei ks. Jabłowski na łamach tygodnika pyta, gdzie czytelnicy szukają Jezusa, a Jankowski przedstawia olimpijską historię.

„Niedziela”

„Nie wystarczy być dobrym, żeby być świętym” – pisze w edytorialu do najnowszego numeru „Niedzieli” ks. Jarosław Grabowski. „Święty to ten, przez którego niewidzialny Bóg staje się widzialny na ziemi; to ten, który nie przeszkadza działać Bogu w swoim życiu” – kontynuuje, nawiązując tym samym do głównego tematu wydania, którym jest „kolejka do świętości”. Ale na łamach „Niedzieli” przeczytamy też o chrzcie Polski, a także o dekalogu Jana Pawła II dla Polaków.

„Przewodnik Katolicki”

„Puszka piwa była moją przyjaciółką”, „Lepiej nie będzie”, „Psychika na uchodźctwie” to tytuły artykułów, które można znaleźć w najnowszym numerze „Przewodnika Katolickiego”. Ponadto w tygodniku przeczytamy też o fenomenie Krzysztofa Krawczyka, którego koncerty mimo upływu lat wciąż cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem. Natomiast w dziale „Rodzina” czytelnik znajdzie tekst dotyczący sztuki relaksowania się, z którą w dzisiejszych czasach tak wiele osób ma problem.

„Tygodnik Powszechny”

„Czy nie za bardzo lubimy unieważniać? Wyznam, że »kultura unieważniania« budzi u mnie déjà vu. Bo tocząca się obecnie wojna o to, »kogo wygumkować z historii i teraźniejszości«, przypomina mi wydarzenia sprzed lat” – pisze w edytorialu do „Tygodnika Powszechnego”  ks. Adam Boniecki. Dariusz Rosiak w tekście pt. „Nie ma przebacz” porusza kwestię „unieważnianych” słów, książek i autorów. Jednym z tematów poruszanych w tym numerze są także „Kobiety samotne”, a jedną z nich jest Agnieszka Holland, której została poświęcona okładka.

Wybrane dla Ciebie

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze