epa05612378 A women prays at the Church of the Holy Sepulchre, in the old city of Jerusalem, Israel, 01 November 2016. Archaeologist scientists have exposed for the first time in centuries the original surface of what’s believed to be the traditional burial place of Christ. in the Church of the Holy Sepulchre Located in the Old City of Jerusalem. According to Christian tradition, Jesus body was laid on a shelf in a limestone cave following his crucifixion by the Romans in A.D. 30. EPA/ABIR SULTAN Dostawca: PAP/EPA.

Komentarz do Ewangelii, 16 września 2017

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Z Ewangelii na dziś: „Jezus powiedział do swoich uczniów: «Nie ma drzewa dobrego, które by wydawało zły owoc, ani też drzewa złego, które by dobry owoc wydawało. Po własnym owocu bowiem poznaje się każde drzewo; nie zrywa się fig z ciernia, ani z krzaka jeżyny nie zbiera się winogron” (Łk 6, 43-45). 

 

Bardzo chciałbym być dobrym człowiekiem. To jednak wiąże się ze współpracą z Bogiem i ciężką praca nad zmianą siebie: swoich złych nawyków, czasem lenistwa. Mistrz z Nazaretu przypomina starą prawdę, że nie trzeba wiele mówić o tym, kim jesteśmy, w Kogo wierzymy, bo powinno to być widać po sposobie naszego życia. Dobrze by było, gdyby ludzie po spotkaniu z nami (po tym, co robimy, mówimy itd.), rozpoznawali, że należmy do dobrego Boga. 

Komentarz do Ewangelii, 16 września 2017
6 (100%) 2 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze