Komiksowa ewangelizacja w gazetce parafialnej

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Komiksy ilustrujące czytania niedzielnej Ewangelii publikuje Tygodnik parafii Matki Bożej Bolesnej w Jawiszowicach – Osiedle Brzeszcze. Zdaniem proboszcza ks. Eugeniusza Burzyka „Mater Dolorosa” to jedyna parafialna gazetka w Polsce, która z sukcesem kontynuuje od dłuższego czasu to oryginalne ewangelizacyjne przedsięwzięcie.

Autorami komiksów są Kuba Jarnot i Małgorzata Kuderska, reprezentanci młodzieży zaangażowanej w życie parafii. „Wielu parafian zaczyna czytanie gazetki od Ewangelii i komiksu” –zauważył proboszcz ks. Eugeniusz Burzyk. Duchowny podkreślił, że wymyślenie i narysowanie cotygodniowego komiksu na najwyższym poziomie nie jest sprawą łatwą. „Szczególnie dla ludzi młodych, uczniów trzeciej klasy liceum, bez żadnego wykształcenia w tej dziedzinie, którzy mają dużo obowiązków” – dodał.

Dotąd jest już 40 komiksowych rysunków. Publikowane są nieprzerwanie co tydzień od Niedzieli Palmowej. Zdaniem proboszcza, w gazetce parafialnej nie powinno być żadnych przedruków, nawet z najbardziej wartościowych czasopism. „Wszystko, co drukujemy jest lokalne, o naszej parafii lub autorstwa parafian” – podkreślił.

Według ks. Burzyka, znanego kaznodziei z Podbeskidzia, trzeba ciągle szukać sposobów dotarcia do dzieci i młodzieży, gdyż, jak zaznacza duchowny, „tak popularne od lat narzekanie na młode pokolenie jest drogą donikąd, często ma usprawiedliwić brak zaangażowania i efektów pedagogicznych”.

Komiksowa ewangelizacja w gazetce parafialnej
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze