Koniec ciepłej jesieni, idzie zima

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ciepła słoneczna jesień kiedyś musi nas opuścić. Patrząc na najbliższe powoli widać doskonale, do Polski nadchodzi ochłodzenie. Szykujcie ciepłe kurtki.

Poniedziałek i wtorek to prawdopodobnie ostatnie tak ciepłe dni. Już od środy będziemy musieli pożegnać się z temperaturami powyżej 10 stopni. Środek tygodnia przyniesie nie tylko ochłodzenie, ale także deszcz. Pogoda zdecydowanie nie będzie zachęcać do spacerów czy też jakiejkolwiek aktywności. W zdecydowanej części kraju temperatura spadnie poniżej 10 stopni w dzień, w nocy odczujemy już lokalne przymrozki.
Najcieplej będzie w okolicach Gdańska i Koszalina, tam deszcz, od czasu do czasu, zastępować będzie słońce. W pozostałych częściach kraju będzie znacznie gorzej. Najzimniej będzie w Zakopanem, tam w ciągu dnia słupek rtęci powędruje maksymalnie na wysokość 6 stopni. Czwartek i piątek przyniosą słoneczną pogodę, jednak temperatura zdecydowanie nie będzie rozpieszczać. Meteorolodzy mówią wprost, powoli musimy żegnać się z pogodną, ciepłą jesienią.

Nieco ponad zerem
Maksymalne temperatury sięgać będą 7-8 stopni na Pomorzu. Zdecydowanie mocniej zmianę odczują mieszkańcy Podkarpacia, tam w ciągu dnia temperatura nie przekroczy 4 stopni C. Czas przygotować kurki, czapki i szaliki. A kierowców ostrzegamy, zarezerwujcie termin wymiany opon.

Zobacz także
Wasze komentarze