epaselect A group of people pose on the Olympic rings on the beach during the PyeongChang Winter Olympic Games 2018, in Gangneung, South Korea, 08 February 2018. The PyeongChang 2018 Winter Olympic Games, will run from 09 to 25 February 2018. EPA/LARRY W. SMITH Dostawca: PAP/EPA.

Korea: będzie opieka duszpasterska podczas igrzysk

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Kościół katolicki w Korei zapewni posługę duszpasterską uczestnikom Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Pjongczangu. Odbędą się one w dniach 9-25 lutego.

Przez cały czas w wiosce olimpijskiej przebywać będzie ks. Francis Lim Eui-june, dyrektor wydziału duszpasterstwa młodzieży w archidiecezji seulskiej.

W opiekę duszpasterską włącza się także diecezja Chuncheon, na której terenie znajdują się obiekty olimpijskie w Pjongczangu i Gangneungu. W parafiach znajdujących się w pobliżu tych obiektów rozdawane będą ulotki w języku angielskim z informacją o godzinach Mszy św., a także ulotki w ośmiu językach z informacjami o Kościele katolickim w Korei, przygotowane przez tamtejszą konferencję episkopatu.

Już w 2014 r., po ogłoszeniu, że igrzyska odbędą się w Pjongczangu ordynariusz diecezji Chuncheon bp Lucas Kim Un-hoe wezwał wiernych do udziału w tym sportowym wydarzeniu. W 2016 r. diecezja rozpoczęła modlitwy w intencji pomyślnego przebiegu igrzysk. W modlitwie wiernych w czasie niedzielnych Mszy znajdowała się skierowana do Boga prośba o to, by to wielkie święto było przeżywane w duchu sportowym i przyniosło pokój na świecie.

Fot. EPA/LARRY W. SMITH

Zobacz także
Wasze komentarze