Dzień Świecącej Gwiazdy w Korei Północnej, czyli 75. urodziny dyktatora Kima Jong II. Fot. PAP/EPA/KCNA EDITORIAL USE ONLY

Korea Płn. aresztowała kolejnego obywatela USA

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Władze w Pjongjangu aresztowały obywatela USA za „podejrzane działania wymierzone w państwo” północnokoreańskie – podała w niedzielę agencja KCNA. Jeśli informacja ta okaże się prawdziwa, będzie to czwarty Amerykanin zatrzymany przez Pjongjang – pisze Reuters.

Kim Hak Song, który pracował na Uniwersytecie Nauki i Technologii w Pjongjangu, został zatrzymany w sobotę – poinformowała rządowa północnokoreańska agencja KCNA.

Niespełna tydzień wcześniej Pjongjang potwierdził, że aresztowano obywatela USA za „wrogie działania” zmierzające do osłabienia państwa; 23 kwietnia poinformowała o tym południowokoreańska agencja Yonhap.

Amerykanin, który został zidentyfikowany jako Kim Sang Dok, został zatrzymany w Pjongjangu za popełnienie „wrogich działań kryminalnych” mających na celu „podważenie” porządku w Korei Północnej – podała wówczas KCNA.

W styczniu ubiegłego roku aresztowany został 22-letni amerykański student Otto Warmbier; skazano go na 15 lat ciężkich robót za usiłowanie kradzieży transparentu propagandowego. W marcu 2016 roku 62-letni obywatel USA pochodzenia koreańskiego Kim Dong Chul otrzymał wyrok 10 lat ciężkich robót w związku z oskarżeniem o działalność wywrotową.

Aresztowany w 2012 roku przez północnokoreańskie władze i skazany na 15 lat ciężkich robót za przestępstwa przeciwko państwu amerykański misjonarz Kenneth Bae został po dwóch latach zwolniony.

Korea Płn. aresztowała kolejnego obywatela USA
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze