Dateiname :DSCN9631.JPG Dateigröße :1.0 MB (1066691 Byte) Aufnahmedatum :2003/09/24 16:43:13 Bildgröße :2048 x 1536 Auflösung :72 x 72 dpi Bitanzahl :8 Bit/Kanal Schützen :Aus Ausblenden :Aus Kamera-ID :N/A Modellname :E995 Qualitätsmodus :FEIN Messmethode :Mehrfeld Belichtungsbetriebsart :Programmautomatik Blitz :Nein Brennweite :12.2 mm Verschlusszeit :1/189.1Sekunde Blende :F4.9 Belichtungskorrektur :0 EV Fester Weißabgleich :Automatik Objektiv :Integriert Blitz-Synchronisierungsmodus :N/A Belichtungsdifferenz :N/A Flexibles Programm :N/A Empfindlichkeit :Auto Schärfung :Automatik Kurvenmodus :N/A Farbmodus :FARBE Tonwertkorrektur :AUTOMATIK Breite (GPS) :N/A Länge (GPS) :N/A Höhe (GPS) :N/A

Hanower: ewakuacja 50 tys. mieszkańców

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Hanowerze rozpoczęła się w niedzielę ewakuacja 50 tys. osób mieszkających w części miasta, skąd po południu ma zostać usunięta przez saperów bomba z czasów drugiej wojny światowej. To jedna z największych tego rodzaju akcji po 1945 roku.

Strażacy i policjanci sprawdzają od rana czy mieszkańcy zastosowali się do polecenia opuszczenia zagrożonego terenu. Władze miasta oferują osobom, które znalazły się poza miejscem zamieszkania, bogaty program kulturalny – mogą pójść w tym czasie do kina lub wziąć udział w oprowadzaniu po jednym z muzeów.

Niewybuchy wykryto na działce budowlanej w dzielnicy Vahrenwald. Hanower był w czasie wojny obiektem licznych nalotów alianckich.

Akcja usuwania niewybuchu spowodowała też utrudnienia w pracy kolei. Pasażerowie podróżujący do lub przez Hanower muszą się liczyć z dłuższym czasem podróży lub dodatkową przesiadką. Od wczesnych godzin popołudniowych będzie zamknięty dworzec główny w stolicy Dolnej Saksonii. Pociągi będą się zatrzymywać na dworcach w Wolfsburgu, Lehrte, Wunstorfie lub Hannover Messe/Laatzen.

W zeszłym tygodniu w Hanowerze zakończyły się targi przemysłowe Hannover Messe.

Hanower: ewakuacja 50 tys. mieszkańców
Oceń ten artykuł

Zobacz także
Wasze komentarze