fot. EPA/ANDRE PAIN

Koronawirus w Domu Księży Seniorów w Radomiu: jeden z kapłanów zmarł

<1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Około dziesięciu duchownych przybywających w Domu Księży Seniorów w Radomiu jest zarażonych koronawirusem. Jeden z kapłanów zmarł – przekazał PAP w poniedziałek kanclerz kurii biskupiej w Radomiu ks. prał. Edward Poniewierski.

W ubiegłym tygodniu obecność koronawirusa wykryto u jednego z księży. – W związku z tym wykonano badania u wszystkich mieszkańców Domu Księży Seniorów, w którym mieszka około trzydziestu kapłanów. Okazało się, że około dziesięciu ma wynik pozytywny – powiedział kanclerz radomskiej kurii.

Księża, u których wystąpiły objawy chorobowe, w sobotę i niedzielę zostali przewiezieni do szpitala zakaźnego. Jeden z duchownych zmarł. Ci kapłani, którzy czują się dobrze, pozostali w domu i odbywają kwarantannę w swoich pokojach.

>>> Brazylia: rdzenni mieszkańcy Ye’kuana i Yanomami w drodze na testy na obecność koronawirusa [GALERIA]

– Posiłki podstawiane są im pod drzwi, a także zapewniana jest niezbędna pomoc – zgodnie ze wskazaniami sanepidu – dodał ks. Poniewierski.

Dom Księży Seniorów mieści się w osobnym skrzydle Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Placówka ma m.in. oddzielne wejście i kuchnię.

Zobacz także
Wasze komentarze