Fot. in-krakow.pl

Kraków: Dunka założyła chór, chce zestarzeć się w Polsce

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

W Ośrodku Kultury im. Norwida na osiedlu Górali w Krakowie spotykają się seniorzy, by śpiewać na cześć Boga. Jak podaje portal InKraków – chór przejęła niedawno Lea – Dunka, która postanowiła, że pozostanie w Polsce już za zawsze. 

Jak mówi sama Lea Kjeldsen 

Gospel pozwala zapomnieć o chorobach, samotności… Nie mówię tylko o seniorach. Czasem sobie nie zdajemy sprawy, że te same problemy dotyczą osoby starszej co nastolatka. 

Seniorzy spotykają się w Ośrodku Kultury na próbach, ale w planach mają całą trasę koncertową. Portal InKraków podaje, że najbliższe koncerty będą w „Centrum Kultury Podgórza przy ul. Niewodniczańskiego – 25 września o godz.18 oraz w EXPO Kraków przy ul. Galicyjskiej – 6 października, godz. 13.30”. 

Gospel jest takim rodzajem muzyki, który nie pozwala być smutnym, wykonując go – człowiek natychmiast staje się radosny. Według Lei to muzyka, która daje nadzieję. 

Namówiła mnie koleżanka, bo zawsze lubiłam śpiewać. A ja tak się tym zaraziłam, że z kolei ja przyprowadziłam swoje koleżanki. Tu się nie można nudzić, ani tym bardziej smucić. Jesteśmy chórem gospel, a gospel to radość – mówi pani Helena.

Próby i koncerty to nie tylko śpiew. To moment, w którym seniorzy mają możliwość nauki języka angielskiego, integracji i poczucia, że robią coś dla innych. Koncertują nie tylko w kościołach, ale także Domach Pomocy Społecznej czy na różnego rodzaju eventach. 

Lea Kjeldsen / fot. in-krakow.pl

Lea Kjeldsen wniosła do chóru dużo „skandynawskiej pogody ducha”, wigoru i świeżej energii, która z pewnością potrzebna jest seniorom. Życzymy dalszych sukcesów chórowi „Gospel Senior”!

Fot. in-krakow.pl

Zobacz także
Wasze komentarze