Ks. Ratzinger: modlę się o dobrą śmierć

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
„Każdego dnia modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata. Dla nas obu. To jest nasze wielkie życzenie” – powiedział ks. Georg Ratzinger w rozmowie z niemieckim czasopismem „Neue Post“. Krótka rozmowa z bratem papieża seniora ukazała się z okazji 5. rocznicy ogłoszenia przez Benedykta XVI ustąpienia z papieskiego urzędu.

94-letni ks. Georg Ratzinger powiedział, że z powodu postępującego paraliżu musi ponownie poruszać się na wózku inwalidzkim. Wyznał, że niepokoi go, że paraliż może osłabić serce. „A wtedy może się to szybko skończyć” – powiedział sędziwy kapłan i dodał: „Każdego dnia modlę się o dobrą śmierć dla mnie i mojego brata. Dla nas obu. To jest nasze wielkie życzenie”.

Ks. Ratzinger oświadczył, że podczas codziennych rozmów telefonicznych z bratem poruszają wszelkie tematy. „To wielki dar. Żaden z nas nie jest samotny” – zaznaczył ks. Ratzinger, dodając: „Jeśli Bóg pozwoli to zobaczymy się ponownie 8 kwietnia”. Wyraził też nadzieję, że uda się znowu do Rzymu, aby 16 kwietnia uczcić 91. urodziny brata. „Ale to jeszcze długi czas. Kto wie, co się stanie w międzyczasie” – powiedział.

Pięć lat temu, 11 lutego 2013 r., Benedykt XVI ogłosił swoją rezygnację z papieskiego urzędu. Od tego czasu mieszka w odosobnieniu w byłym klasztorze „Mater Ecclesiae” w Ogrodach Watykańskich.

Niedawno w liście do włoskiego dziennika „Corriere della Sera” napisał papież senior napisał: „Mogę tylko powiedzieć, że w powolnym słabnięciu sił fizycznych, wewnętrznie pielgrzymuję do Domu. To wielka łaska dla mnie, gdy jestem otoczony, na tym ostatnim odcinku drogi, czasami trochę męczącym, przez tak wielką miłość i dobroć, jakich nie mogłem sobie wyobrazić”.

Ks. Ratzinger: modlę się o dobrą śmierć
6 (100%) 7 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze