fot. materiały prasowe

KUL: światowej sławy bibliści i teologowie o pokoju dla Jeruzalem

W jaki sposób Biblia rozumie dar pokoju? Co uczynić, aby w Ziemi Świętej zagościł upragniony pokój? Pytania te są kanwą dla międzynarodowej konferencji, którą w terminie 5-7 listopada br. organizuje Instytut Nauk Biblijnych KUL wspólnie z Centrum Relacji Katolicko-Żydowskich im. Abrahama J. Heschela KUL. Wśród zaproszonych gości m.in. prof. rabin Abraham Skórka doktor honoris causa KUL. Swoje przesłania do uczestników konferencji skierują patriarcha Jerozolimy Pierbattista Pizzaballa i Prefekt Dykastarii ds. Popierania Jedności Chrześcijan kard. Kurt Koch.

Prelegenci reprezentują ośrodki naukowe w USA, Anglii, Izraelu, Finlandii, Niemczech we Włoszech i na Węgrzech. Część z nich połączy się z KUL online.

fot. Materiały Prasowe

Pojawią się również polscy paneliści, między innymi z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Na konferencję „Proście o pokój dla Jeruzalem. Bosko-ludzki, mesjański i eschatologiczny dar pokoju dla Ziemi Świętej” po raz pierwszy do Polski przyjedzie także Peter Dubovsky, rektor Papieskiego Biblijnego Instytutu w Rzymie. – To mnóstwo wybitnych postaci i znanych nazwisk. Doceniamy, że rozpoznawalni w świecie teologowie, bibliści podejmujący kwestie dialogu chrześcijańsko – żydowskiego, zaangażowani w prowadzenie badań związanych z judaizmem „Drugiej Świątyni”, przyjęli nasze zaproszenie – zapowiada ks. prof. Mirosław Wróbel, dyrektor Instytutu Nauk Biblijnych KUL.

>>> Kard. Pizzaballa: rozwiązanie dwupaństwowe konfliktu w Ziemi Świętej nie jest realistyczne

Podczas wydarzenia bibliści i teologowie, przedstawiciele judaizmu i chrześcijaństwa zastanowią się nad tym, w jaki sposób budować pokój i pojednanie w Ziemi Świętej. Jak podkreślają organizatorzy, spotkanie ma charakter unikatowy w skali Europy. Referaty i dyskusje konferencyjne zostaną przetłumaczone na język angielski i polski przez tłumacza symultanicznego. – Warto uczestniczyć, aby zadawać pytania, poznać prelegentów oraz uczyć się biblijnych dróg pokoju i pojednania – podkreśla ks. prof. Wróbel.

Konferencja  ma charakter otwarty: wszyscy zainteresowani są serdecznie zaproszeni przez Instytut Nauk Biblijnych i Centrum Heschela KUL.

Czytałeś? Wesprzyj nas!

Działamy także dzięki Waszej pomocy. Wesprzyj działalność ewangelizacyjną naszej redakcji!

Zobacz także
Wasze komentarze