Lednicka inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Młodzi z Ruchu Lednica 2000 zapraszają do modlitwy za papieża Franciszka. Wychowankowie ojca Jana Góry rozpoczynają nową akcję pod hasłem „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”.

fot. Michał Jóźwiak


Umowa z papieżem 
Lednicka młodzież postanowiła, że w niedzielę 11 marca, w przeddzień piątej rocznicy pontyfikatu papieża Franciszka, zbierze się w kościołach, w szkołach i w parkach, aby otoczyć modlitwą papieża.

– Można do nas dołączyć i zorganizować podobną grupę w swoim miejscu zamieszkania, albo pomodlić się za papieża indywidualnie – mówi Rafał Orzechowski, pomysłodawca przedsięwzięcia. Wspomina jak kilka lat temu, jako delegat młodzieży z Polski przed Światowymi Dniami Młodzieży w Krakowie pojechał do Rzymu. Na miejscu miał okazję porozmawiać z papieżem. Opowiedział mu wówczas o Ruchu Lednickim, a Franciszek zaproponował: „Ja się modlę za Ciebie, a ty módl się za mnie”. – Była to swoista umowa, którą uważam za obowiązującą – podkreśla.

ŚDM Kraków

Teraz na piątą rocznicę pontyfikatu papieża postanowił ofiarować mu prezent w postaci modlitwy i zaprasza do niej innych. – 11 marca chcemy zawierzyć papieża Miłosierdziu Bożemu – dodaje Orzechowski. Proponuje, aby tego dnia odmówić Koronkę do Miłosierdzia Bożego za Franciszka. – Podczas tej modlitwy będziemy chcieli także przybliżyć ludziom postać papieża Franciszka – zapowiada. Uczestnicy modlitwy będą mogli usłyszeć historię o życiu papieża Franciszka. Jego pochodzeniu i pracy wśród ubogich w argentyńskich fawelach.

Szczegółowe informacje o tym jak dołączyć do akcji „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!” można znaleźć na Facebooku Ruchu Lednickiego w zakładce „Wydarzenia”.

Lednicka inicjatywa „Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!”
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze