Letnia GP w Zakopanem: Stoch wygrywa, dwóch Polaków na podium

Zwycięzcą GP w skokach narciarskich w Zakopanem został Kamil Stoch, a drugie miejsce zajął Dawid Kubacki. Na najniższym stopniu podium znalazł się Yukia Sato, który ustanowił nowy rekord skoczni.

W pierwszej ósemce znalazło się aż czterech Polaków. Z kolei sobotę polscy skoczkowie wystawili kibiców na wielką próbę nerwów. Drużyna w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Dawid Kubacki na półmetku rywalizacji zajmowała dopiero piąte miejsce. Na szczęście w serii finałowej wszyscy nasi zawodnicy wyraźnie się poprawili, co pozwoliło im awansować aż na drugie miejsce. Wygrali Japończycy, którzy byli liderami już po pierwszej serii i zasłużyli na końcowy triumf, wyprzedzając Orłów Michala Doleżala o 10,8 pkt. Miejsce na najniższym stopniu podium uzupełnili Norwegowie.

Po piątkowych kwalifikacjach i sobotnich zawodach drużynowych Letniego GP w Zakopanem, przyszedł czas na zmagania indywidualne. W tej chwili liderem klasyfikacji generalnej jest Timi Zajc, który ma na swoim koncie 236 punktów. Drugi jest Karl Geiger (192) a trzeci Kubacki (160). Szóste miejsce zajmuje Stoch (112), jedenaste Żyła (85) a piętnaste ex-aequo z Prevcem Wolny (77).