Liga Narodów: sukces Polaków w meczu z Bośnią i Hercegowiną [ZDJĘCIA]

Polska pokonała Bośnię i Hercegowinę 3:0 w meczu piłkarskiej Ligi Narodów. Dwie bramki zdobył Robert Lewandowski, a jedną Karol Linetty.

Goście od 15. minuty grali w dziesiątkę po czerwonej kartce dla Anela Ahmedhodzica. Biało-czerwoni zostali liderami grupy A1. Do przerwy Polacy prowadzili 2:0. W drugiej połowie spotkania padła kolejna bramka naszych zawodników.  Mecz był rozgrywany na stadionie we Wrocławiu. Zgodnie z decyzją Komitetu Wykonawczego UEFA obiekt mógł zostać zapełniony w maksymalnie 30 procentach. W środowym spotkaniu napastnik Bayernu Monachium zdobył swojego 62. i 63. gola w narodowych barwach. Okazuje się, że z aktywnych piłkarzy w reprezentacjach więcej bramek ma już tylko czterech piłkarzy. Dzięki zwycięstwu Polacy po 4. kolejkach są liderem grupy 1, dywizji A z siedmioma punktami na koncie. Za drużyną Jerzego Brzęczka znajdują się Włosi i Holendrzy.  Kolejne spotkania Ligi Narodów odbędą się w listopadzie.