Łódź: wspólny wyjazd na ŚDM w Panamie?

2 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Ruszyła strona internetowa lodz2panama.pl, obsługiwana przez duszpasterstwo młodzieży archidiecezji łódzkiej. Młodzi informują na niej o przygotowaniach do przyszłorocznego spotkania młodych, a także o przewidywanych kosztach i szczegółach dotyczących wspólnego wyjazdu do Panamy.

Łódź Piotrowa – pod taką nazwą duszpasterstwo młodzieży archidiecezji łódzkiej organizowało ubiegłoroczne Dni w Diecezjach przed ŚDM, a teraz kontynuuje działalność, m.in. przygotowując wspólny wyjazd na 34. ŚDM Panama 2019. Za pośrednictwem uruchomionej strony lodz2panama.pl, członkowie i opiekunowie duszpasterstwa zapraszają do udziału we wspólnych przygotowaniach i informują o przewidywanych kosztach i programie wyjazdu.

Młodzież zaangażowana w Łódź Piotrową zaprasza na comiesięczne spotkania przygotowujące do wspólnego wyjazdu do Panamy. W harmonogramie przygotowań do ŚDM przewidziano jeszcze 20 spotkań, z których najbliższe odbędzie się 24 czerwca. Pod koniec lipca młodzi zapraszają także do wspólnego wyjazdu do Krakowa, gdzie odbędą się uroczystości związane z rocznicą ŚDM Kraków 2019.

– Nasze comiesięczne spotkania składają się z części informacyjnej, realizacji programu przygotowań duchowych „Zejdź z kanapy”, dzielimy się też wspomnieniami z poprzednich ŚDM. Staramy się, by na każdym spotkaniu opowiedzieć coś o Panamie: a to o kulturze, a to o jedzeniu. Uczymy się też podstaw języka hiszpańskiego – mówi w rozmowie z KAI Justyna Cupryn z archidiecezjalnego duszpasterstwa młodzieży. Jak dodaje, spotkania cieszą się dużym zainteresowaniem, a chęć wspólnego wyjazdu do Panamy zgłaszają także młodzi z innych diecezji, w których – jak mówią – „nic się nie dzieje”.

Jak informują koordynatorzy łódzkich przygotowań do ŚDM, przewidywany koszt wyjazdu, wyliczony na podstawie ŚDM w Rio de Janeiro, wyniesie ok. 7-10 tys. zł, a złożą się na niego ceny biletów lotniczych, pakietów pielgrzyma (panamskiego i tzw. „pakietu polskiego”), lokalnego transportu, ubezpieczenia i ewentualnych szczepionek.

W najbliższą niedzielę, w ramach obchodów 30. rocznicy wizyty Jana Pawła II w Łodzi i Archidiecezjalnego Święta Eucharystii, młodzi zapraszają na wieczór uwielbienia przed łódzką archikatedrą, podczas którego będą dzielić się swoimi świadectwami z ubiegłorocznego spotkania młodych w Krakowie

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dn. 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem „Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się w dn. 17-21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

fot. EpiskopatNews, flickr.com

Łódź: wspólny wyjazd na ŚDM w Panamie?
6 (100%) 1 ocen.

Zobacz także
Wasze komentarze