Łódź: studenci wyremontują dom dziecka

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.

Studenci budownictwa Politechniki Łódzkiej w ramach wolontariatu przeprowadzą gruntowny remont domu dziecka przy ul. Lnianej w Łodzi.

To kolejna z organizowanych co roku akcji w ramach łódzkiej edycji projektu Workcamp. Jej organizatorem jest Młoda Kadra Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Łodzi. W tym roku podczas wakacji studenci będą modernizować budynek Domu Małego Dziecka przy ul. Lnianej 9.

„Wyboru dokonaliśmy spośród 20 zgłoszeń. W placówce przy ul. Lnianej mieszka 29 dzieci pozbawionych rodzinnego domu w wieku od 4 miesięcy do 5 lat” – poinformowała PAP Ewa Chojnacka, rzeczniczka prasowa Politechniki Łódzkiej (PŁ) będącej partnerem akcji.

Przy remoncie pracuje już kilkadziesiąt młodych wolontariuszy, głównie studentów kierunków technicznych z Łodzi, a także z innych miast.

Modernizacja obejmie siedem pomieszczeń, w tym pokoje, łazienki, kuchnię, bawialnię, szatnię i korytarz. „Wykonana zostanie m.in. renowacja ponad 40 m kw. parkietu, wymienione zostaną parapety razem z obudowami grzejników, położone płytki w korytarzach, pomalowane ściany oraz zakupione nowe meble i rzeczy codziennego użytku dla wychowanków” – wyjaśnił student budownictwa PŁ Mateusz Gimziński.

Żacy, dla których udział w przedsięwzięciu jest m.in. nauką działania w zespole oraz udoskonalaniem umiejętności zawodowych, sami organizują się w grupy i opracowują plan działania. Sami pozyskali również od sponsorów blisko 20 tys. zł potrzebnych na przeprowadzenie prac remontowych, zakup wyposażenia oraz mebli.

Remont Domu Małego Dziecka ma zakończyć się w drugiej połowie sierpnia. W tym czasie jego wychowankowie będą na wakacjach.

Zobacz także
Wasze komentarze