fot. cathopic.com

Lublin: głośmy Boga naszym życiem!

1 min. zajmie Ci przeczytanie tego artykułu.
Pokora, ubóstwo, cierpliwość czy posłuszeństwo to języki, którymi głosimy życiem o naszej relacji z Żywym Bogiem – powiedział abp Stanisław Budzik. Metropolita lubelski przewodniczył Eucharystii w lubelskiej Hali Globus dla uczestników #LublinUwielbia.
 
Przez dobę ponad 4 tys. uczestników bierze udział w modlitwie, konferencjach i koncertach uwielbienia. Szczególnym gościem spotkania jest br. Elia Cataldo z Włoch.

W homilii abp Budzik mówił o obecności Ducha Świętego w życiu Kościoła. – Dzięki Niemu stanowimy jedno mistyczne ciało Chrystusa. Ale także działa On osobno w każdym z nas, tak jak działał w Apostołach w Wieczerniku. Jest bezcennym darem Zmartwychwstałego Chrystusa zawartym w trzech znakach: wichru, płomieniach ognia i cudzie języków – tłumaczył hierarcha.

>>> Uwielbienie: rewolucja 24/7

Metropolita lubelski zauważył, że wyznawcy Chrystusa często ulegają pokusie powrotu i pozostania w Wieczerniku. – Chcą odgrodzić się od świata, który jest nieprzyjazny i grzeszny. Pragną budować mury obronne wokół siebie, nie biorąc pod uwagę, że nie wszyscy nas atakują. Są przecież tacy, którzy chcą do Kościoła wejść i zobaczyć, czym on żyje – przyznał.

>>> Tylko Bóg jest dobry [FELIETON]

Wezwał zgromadzonych, aby wciąż szukali nowych form ewangelizacji. – Mowa jest skuteczna wtedy, gdy jest potwierdzona czynem. Pokora, ubóstwo, cierpliwość czy posłuszeństwo to języki, którymi świadczymy życiem o naszej relacji z Żywym Bogiem. Przemawiamy nimi tylko wtedy, kiedy inni zobaczą je w naszej codzienności – mówił abp Budzik.

Eucharystia odbyła się w ramach trwającego przez całą dobę wydarzenia ewangelizacyjnego #LublinUwielbia. Podczas spotkania uczestnicy biorą udział we wspólnej modlitwie oraz słuchają różnych konferencji czy świadectw. Według organizatorów, w #LublinUwielbia przez całą dobę weźmie udział ponad 4 tys. ludzi z całej Polsk

Zobacz także
Wasze komentarze